רישיון לאופנוע – כך עושים את זה נכון

בית ספר לנהיגה, רישיון

כאשר מדברים על רישיון לאופנוע מדברים על כל רישיונות איי. אז מאיפה מתחילים? אם הגעתם לסביבות גיל השש עשרה הגיע הזמן לדבר על איי 2 הרישיון לרכיבה על אופנוע שמגיע עד 125 סמק. כאמור הגיל המינימלי להתחיל וללמוד למבחן העיוני הינו גיל חמש עשרה וחצי אבל את המבחן המעשי יהיה ניתן לבצע חצי שנה לאחר מכן בגיל שש עשרה בלבד וכך גם קבלת הרישיון עצמו על 125 סמק בלבד כאשר מספר השיעורים יגיע עד 15 שיעורים ולא פחות מזה.

תנאים לקבלת רישיון לאופנוע עד 125 סמק יהיו כאמור גם לצד אישור ההורים וזאת במידה ועדיין לא הגעתם לגיל שבע עשרה. כמו כן זה יכלול גם מילוי הצהרה רפואית, מילוי של טפסים מקוונים, בדיקת חדות ראייה, הפקת תמונה לצד בדיקות הראייה ומשקפי ראייה או עדשות שאיתם תציידו בכדי להשלים את הנהיגה על הצד הטוב ביותר.

למען הסר ספק, בהוצאת הרישיון על אופנוע 125 סמק כאמור איי 2 חשוב מאוד שלא להרכיב אף אדם אם לא מלאו לכם שמונה עשרה שנים. כמו כן, בחודשיים הראשונים אסור להרכיב גם אם אתם בגיל המותר. במידה ויש לכם רישיון לאופנוע בי תוכלו להשיג פטור ממבחן עיוני כאמור תאוריה אבל לא תוכלו לוותר על מבחני הראייה, החדות והשליטה.

רישיון איי אחד ארבעים ושבע כוח סוס לעומת זאת ידרוש מכם גיל מינימלי של שבע עשרה וחצי למבחן העיוני ושמונה עשרה למבחן העיוני. בגדול, הגיל המינימלי יהיה 18 וכך גם מעמד קבלת הרישיון. מחזיקים ברישיון איי 2? במעמד זה תוכלו לבצע רק 8 שעורים ולא 15 כפי שנהוג ותבקש.

גם במעמד הגשת בקשה לרישיון איי אחד יידרש מכם למלא טפסים מקוונים, לעבור בדיקות עיניים, וכל שאר התנאים המתבקשים בכל סוגי הרישיון האחרים. חשוב לשלם אגרת רישוי ללא קשר לדרגת הרישיון וזאת בכדי להפעילו בצורה הכשירה והתקינה ביותר כמו רישום סימן מסחר.